Тарас Петрович Чекурда: «Криза – це не привід здаватися, а можливість отримати максимум досвіду»

16.03.2021

Величезна конкуренція на ринку, економічна нестабільність, розбіжності в команді, пандемії – все це негативно позначається на бізнесі і часто в компанії виникає криза. Тільки одиниці його можуть пережити. Всі інші зазнають збитків або взагалі стають банкрутами.

Цього можна було уникнути, якщо звернутися за допомогою до кризовому менеджеру. Деякі бізнесмени вважають це дурною витівкою і намагаються своїми силами вирішити цю проблему. Лише одиниці можуть вийти з цієї ситуації самостійно. В інших випадках без допомоги кризового менеджера не обійтися. Якраз про це і поговоримо з Тарасом Петровичем Чекурда, який допоможе розібратися у важливості цієї професії.

Багато підприємців скептично ставляться до подібних менеджерів, оскільки не розуміють, чим вони займаються? Так хотілося б зрозуміти, хто такий кризовий менеджер?

Дійсно це так. А причина криється в 90-х роках. Просто в той період кризовим менеджером міг стати кожен. Тоді було досить закінчити курси арбітражних керуючих і можна працювати. Зрозуміло, які з них були «фахівці».

Зараз це люди з бездоганною репутацією, управлінці високого рівня. Вони повинні мати досвід роботи з документами, вміти знаходити спільну мову з кредиторами, боржниками. Їх головне завдання – не допустити банкрутства підприємства.

Коли виникає подібна ситуація в бізнесі, підприємці вважають, що це кінець. Переконати їх у зворотному досить складно. Як ви справляєтеся з цим і намагаєтеся донести зворотне підприємцям, які зіткнулися з неприємностями.

Так, це дуже складно і неприємно. Але завжди потрібно налаштовуватися на краще. А ось ви знаєте, як позначають «криза» в китайській мові? Для цього використовують 2 ієрогліфа, які позначають «небезпека» і «сприятливу можливість».

Саме це я і намагаюся донести всім і це стає основним підходом в моїй роботі. Так ставиться мета: впоратися з кризовою ситуацією і отримати максимум досвіду і користі для майбутнього бізнесу.
Позитивний настрій – це добре і дає надію на позитивний результат. А тепер хотілося б дізнатися деякі секрети вашої справи. Тарас Петрович, як ви допомагаєте впоратися з кризовою ситуацією в бізнесі?

Якщо так розібратися, то особливих секретів немає. Просто потрібно вміти бути переконливим у переговорах. І не важливо, хто ваш співрозмовник: кредитор, боржник або представники органів місцевої влади, співробітник підприємства або член вашої команди. А ще важливо терпимо ставитися до чужої думки, але при цьому залишатися незалежним у власному переконанні.

Це все приходить з досвідом. Просто потрібно не боятися робити свою роботу добре. Цього принципу я і дотримуюся ось уже багато років. А ще не варто забувати, що для кожного потрібно шукати індивідуальний підхід. Адже ситуації бувають різними. Тому потрібно зрозуміти «біль» бізнесу, щоб потім максимально допомогти і вийти з цієї ситуації переможцем.

А ось коли варто звертатися за допомогою до кризового менеджера: коли вже все або є ще «дзвіночки»? Коли важливо звернути увагу на проблему?

Деякі дійсно затягують до останнього і звертаються за допомогою, коли ситуація вже давно вийшла з-під контролю. Зрозуміло, що в таких випадках допомогти складніше, але реально.
Є й інші ситуації, коли допомога кризового менеджера не буде зайвою:

  • вам бракує керівних якостей, щоб налагодити роботу;
  • в команді є величезні розбіжності.

Ясно, що це далеко не всі причини, по яких варто звернутися за допомогою до незалежного особі.

І наостанок, які поради ви могли дати підприємцям, які зіткнулися з кризовою ситуацією?

Не варто впадати у відчай, а потрібно боротися. Ще раз повторюся, що криза – це можливість отримати максимум досвіду для подальшого розвитку.
Криза – це не привід здаватися. Чекурда Тарас Петрович своїм прикладом ось уже багато років це доводить. Просто важливий правильний настрій і допомогу професіоналів. Тоді з будь-якої складної ситуації можна вийти переможцем.